1. Štajerski gospodarski forum 2022: Kompetence prihodnosti za zeleni in digitalni prehod, ogled oddaje…

Štajerski-gospodarski-forum-1.oddaja-v-letu-2022

Prihodnost bo trajnostna, zelena, digitalna – ja, in še mnogo drugih oznak bomo v razmišljanju o njej dodali. V izjemno veliki meri pa bo povezana (odvisna?) od kompetenc njenih ustvarjalcev, torej ljudi.

Digitalna pismenost, aktivno reševanje težav, kreativnost in inovativnost, kritično mišljenje ter razumevanje in sprejemanje različnih kultur zagotovo sodijo med najbolj zaželene kompetence prihodnosti. V gospodarstvu (in širše!) so iskane in cenjene že danes, v prihodnje pa bodo prišle še bolj do izraza, saj bodo pomembno vplivale na to, ali bodo posamezniki in posameznice in družba kot celota kos dinamičnim okoliščinam poslovnega sveta.

Uspešnost prehoda na zeleno in digitalno gospodarstvo, ki je ne samo slovenski ampak tudi evropski cilj, bo nedvomno močno odvisna od dviga kompetenc na vseh ravneh družbe.

Gostje oddaje:
1. Prizma, fundacija za izboljšanje zaposlitvenih možnosti, Natalija Žunko, vodja projektne pisarne
2. IOS, Inštitut za okoljevarstvo in senzorje Maribor, Dr. Aleksandra Lobnik, direktorica
3. ŠGZ in SRIP – krožno gospodarstvo, Nina Meglič, vodja projektne pisarne ŠGZ in koordinatorka SRIP – Krožno gospodarstvo

Kliknite tukaj za ogled oddaje!

Štajerska Gospodarska Zbornica